Kiviõli Rahvamaja

Teatritrupp Otpad MTÜ

Kui keegi ei ole Kiviõlis kuulnud teatrist „Otpad“, siis ta vist ei ela Kiviõlis või ei tunne huvi teatri vastu. Teater saab 2008 aastal 10 aastaseks.
Näitering „Otpad“ asutati 1998 aastal Püssi Kultuurimajas. Selle aja jooksul on isetegevuslik kollektiiv pidanud läbima pikki ja keerulisi käike, et leida tee tänapäeva keerulisse psühholoogilisse dramaturgiasse.

Tuleb ära mainida see, et kõik need aastad pole teater nii öelda latti madalale lasknud. Iga uus lavastus kohustab vastu võtma osatäitjatel üha uusi ja raskemaid ülesandeid. Kuid tänu lavastaja tööle on iga näitleja suutnud panna ennast maksimaalselt vastavasse rolli. Muide laeni on veel tükk maad, mis tähendab, et arenemisruumi on veel küllaga.

Teatritrupi lavastaja Galina Ditkovskaja, kes töötab kollektiiviga juba 6 aastat, annab endast kõik võimaliku, et täiskasvanud näitlejad, kui üks osa ühiskonnast, võiksid tunda ennast veel ka kui loomingulised isiksused. Samas aga, et ka vaataja võiks näha ebaproffessionaalsete näitlejate andekat mängu, mis tõeselt ei taha alla jääda proffessionaalsele mängule.
Aastate jooksul on teatritrupp saanud mitmeid kordi laureaadi tiitleid, mitte ainult vabariiklikel teatrifestivalidel, vaid ka rahvusvahelistel teatrifestivalidel.

Hindamatuks abiks teatri tegevuse toetusel on olnud linnavalitsus, Kiviõli Rahvamaja ja sponsorid. Tänu nende toetusele ning näitlejate ja lavastaja ühistele jõupingutustele oli Kiviõli elanikel võimalus näha selliseid etendusi, nagu „Dekameron“, „Publikule vaadata keelatud“, „Senjoor Huani viimane naine“...

2008 aasta kevadel tuli teater „Otpad“ välja etendusega „Inišmaani igerik“, See oli teatri ajaloo kõige tõsisem ja raskem etendus nende repertuaaris. Tänu vaatajate toetusele võib kindlalt kinnitada, et see etendus ei olnud sugugi teatri viimane etendus ning ka mitte kõige parem etendus. 

Kõige paremad etendused veel tulevad! 

KONTAKT: Natalia Tsikul
telefon: 512 0660

Copyright © 2017