Kiviõli Rahvamaja

Line-tantsurühm Red Roses

Kiviõli Rahvamaja line-tantsu grupp kogunes esmakordselt 2007 aasta septembris. Väike seltskond aktiivseid naisi arvasid, et pikkadel sügisõhtutel oleks tore koos trenni teha. Tantsuõpetaja Helju Veedam leidis oma tihedas graafikus veel vabad õhtud esmaspäeviti ja pakkus välja line tantsu.

Tasapisi tuli tantsuhuvilisi juurde ja nüüd on meid 13. Arvate, et ebaõnne toov number?! Vastupidi - meil on koos vahva ja lõbus, traditsiooniks on saanud sünnipäevade tähistamine ja kui kellelgi on idee midagi mõnusat korraldada – teeme ära!

Sügis ja talv möödusid treenides – igal esmaspäeval kell 19 saime kokku ja õppisime uusi tantse. Osa verivärskeid line-tantsujaid said kondiproovi teha juba detsembris rahvamaja taidlejate peol. Ametlik debüütesinemine oli Kiviõli linnapäe val 31.mail 2008 aastal. Esitasime Helju Veedami poolt seatud popurri, mille publik soojalt vastu võttis. Debüüdiks jõudsime valmis ka ilusad esinemiskostüü mid. See päev oli meie jaoks eriline veel ka selle poolest, et korraldasime nõnda öelda ristsed. Meie kollektiiv kannab nüüdsest nime RED ROSES!
Kuna line-tants on pärit Ameerikast, siis sellepärast ka inglisekeelne nimi. Ja et meil koos on alati tore, siis seda iseloomustab meie väike hea-tuju-salm.

We are roses of red,
we don`t go early to bed
because we love to dance,
now is our chance!

Esimeseks suureks väljakutseks line -tantsu grupile Red Roses oli osale mine Eesti IX line-tantsu festivalil
14.- 15. 06. 2008 a. Pärnumaal, Audrus. Seal toimus ka Guinnessi rekordi sooritus „Eesti versus Kanada“. Ilm oli
sel päeval küll väga sajune, kuid see ei lasknud tujul langeda. Rekord on nüüd taas Eestis ja oleme uhked, et ka meie olime osalised maailma pikimas 2354 tantsijaga line-tantsu rivis.… Kollektiiv võtab alati osa üle-eestilistest line-tantsu ettevõtmistest nagu kevadine tantsumaraton, sügisel line-tantsu sünnipäev, tantsulaager Pärnus.  On käidud Lätis, Türgis, Andorras ja külastatud Barcelonat. 2008 aastast osaleme ka võistlustel ning oleme mõõtu võtnud Lätis, Leedus, Rootsis ja Inglismaal. Üks meie tantsijatest käis ära ka maailma meistrivõistlustel Saksamaal.  Võistlustelt oleme toonud  toodud koju auhinnalisi kohti. Iga esinemisega ollakse kogemuse võrra rikkamad. 

Algselt lihtsast trenni tegemisest on 13 tublit Kiviõli naist saanud uue ning tervisliku hobi ja sündinud on tore sõpruskond.

KONTAKT Helju Veedam

telefon: 5687 2875Copyright © 2016.